U nedjelju, 24. kolovoza ove godine, u Balgachu smo po četvrti puta u nizu slavili svetu misu u zajedništvu s domaćom švicarskom župom i talijanskom zajednicom. Prigodno misno slavlje predslavio je i propovijedao župnik otac Gregor Syska. S njim je suslavio naš novi misionar u pripremi fra Josip Mioč, dok talijanska zajednica još uvijek iščekuje svoga novog misionara.

U euharistijskom slavlju izmjenjivali su se predstavnici različitih jezičnih skupina u kojem su važnu ulogu preuzeli i naši čitači. Posebno obogaćenje predstavljali su talijanski zbor i kao i uvijek naš dječji zbor i zbor mladih. Posebno valja istaknuti da su ih kao instrumentalna pratnja ove godine po prvi puta pratili naši mladi tamburaši iz Balgacha, i to na posebnu želju domaćina koji su svjedočili njihovu marljivu vježbanju protekle školske godine uz prof. Davora Markotu.

Prisutni vjernici nisu krili oduševljenje, videći našu raspjevanu mladost i tamburaše kako zdušno slave Boga, pri čemu su neki ustvrdili da im je to najljepše misno slavlje u godini.

Nakon radosna zajedništva oko stola Kristova – Sunca našeg života, nastavilo se s druženjem u crkvenom dvorištu na Bogom danom prekrasnom jutarnjem suncu. Uz švicarske, talijanske i poljske specijalitete, naši su raskošni stolovi opet svjedočili o velikom hrvatskom srcu i velikodušnosti naših vjernika.